Таварыства беларускай мовы імя Ф.Скарыны

Мінск
Беларуская English
Увайсьці або зарэгістравацца
АРГАНІЗАЦЫЯ

Структура

У гэтым раздзеле размешчана інфармацыя пра структурныя аддзелы Таварыства.

Склад Сакратарыята ТБМ

Новы склад Сакратарыята
ГА “Таварыства беларускай мовы імя Франіцшка Скарыны”,
зацверджаны Радай ТБМ 29.10.2017 г.

№ п/п Прозвішча, імя, імя па бацьку Месца працы, пасада
1. Трусаў Алег  Дацэнт Беларускага дзяржаўнага універсітэта культуры і мастацтва
Кандыдат гістарычных навук
Старшыня ТБМ
2. Чэчат Алесь  Выкладчык лінгвістычнага каледжа УА "Мінскі дзяржаўны лінгвічстычны універсітэт"
3. Багданкевіч Святлана  Пенсіянерка
4. Мухіна Леанарда Настаўніца польскай мовы гімназіі №23 г. Менска
5 Кручкоў Сяргей  Журналіст, прадпрымальнік
6. Анісім Алена  Дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь
Першы намеснік Старшыні ТБМ
7. Бажок Юлія 

Мал. навуковы супрацоўнік сектара этналінгвістыкі і фальклору Інст-та мовы і літ-ры НАН Беларусі
СакратарТБМ

8. Акулін Эдуард  Галоўны рэдактар часопіса “Верасень”
9. Тушынскі Дзяніс  Выкладчык кафедры псіхалогіі БДПУ імя М. Танка
Сакратар ТБМ
10. Азёма Уладзімір  Кантралёр службы бяспекі Міжнародны ўніверсітэт МІТСО
11 Лагвінец Алесь Палітолаг, выкладчык, перакладчык
12. Давідовіч Алесь Галоўны спецыяліст Нацбанка Беларусі

                        

 

Рада ТБМ

Спіс асоб, абраных у склад Рэспубліканскай Рады ТБМ на ХІI справаздачна-выбарчым з’ездзе  Грамадскага аб’яднання “Таварыства беларускай мовы імя Францішка Скарыны”

  1. Азёма Уладзімір Пятровіч (кантралёр службы бяспекі ў Міжнародным універсітэце МІТСО);
  2. Акулін Эдуард Аляксандравіч (паэт, музыка, галоўны рэдактар часопіса "Верасень");
  3. Анісім Алена Мікалаеўна (дэпутатка Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь, у складзе Пастаяннай камісіі па адукацыі, культуры і навуцы);
  4. Арлоў Уладзімір Аляксеевіч (гісторык, пісьменнік);
  5. Аўласевіч Алеся Дзянісаўна (кіраўнічка Цэнтра беларускай мовы ў Гомелі);
  6. Бабіч Юрый Міхайлавіч (дацэнт у Віцебскім дзяржаўным універсітэце імя Машэрава);
  7. Багданкевіч Святлана Мікалаеўна (паэтка, пенсіянерка);
  8. Бажок Юлія Анатольеўна (мал. навуковая супрацоўніца сектара этналінгвістыкі і фальклору Інст-та мовы і літ-ры НАН Беларусі);
  9. Булавацкі Міхась Пятровіч (матэматык, пенсіянер);
  10. Гарэцкі Радзім Гаўрылавіч (акадэмік НАНБ і РАН (Расійскай Акадэміі Навук), старэйшы навуковы супрацоўнік Інстытута геахіміі і геафізікі НАН Беларусі);
  11. Давідовіч Алесь Анатольевіч (галоўны спецыяліст цэнтральнага сховішча Нацбанка РБ);
  12. Дзьячкоў Алег Уладзіміравіч (ТДА “Крокус”, экскурсавод);
  13. Завальнюк Уладзіслаў Мацвеевіч (святар);
  14. Запрудскі Сяргей Мікалаевіч (дацэнт кафедры гісторыі беларускай мовы БДУ);
  15. Колас Уладзімір Георгіевіч (заснавальнік і кіраўнік Беларускага гуманітарнага ліцэя);
  16. Крой Аляксандр Ільіч (“Радыёхваля”);
  17. Крук Валянціна Іосіфаўна (Полацкі цэнтр рамёстваў і нацыянальнай культуры);
  18. Кручкоў Сяргей Мікалаевіч (індывідуальны прадпрымальнік);
  19. Лагвінец Аляксандр Іванавіч (заснавальнік грамадскага руху "Дзея");
  20. Марачкін Аляксей Антонавіч (мастак, пенсіянер);
  21. Мухіна Леанарда Станіславаўна (настаўніца польскай мовы гімназіі №23 г. Менска);
  22. Навумчык Іосіф Адамавіч (пенсіянер);
  23. Нагорны Юрый Аляксандравіч (пенсіянер);
  24. Несцярук Аркадзь Вітальевіч (выкладчык Баранавіцкага тэхналагічнага каледжа);
  25. Пяткевіч Аляксей Міхайлавіч (прафесар кафедры беларускай культуры Гарадзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Купалы);
  26. Раманцэвіч Валянціна Карлаўна (пенсіянерка);
  27. Родзік Анатоль Леанідавіч (пенсіянер);
  28. Рымша Алесь Георгіевіч (аддзел па фізічнай культуры, спорце і турызме);
  29. Сакалова Алена Георгіеўна (выкладчыца англ. мовы Віцебскага індустр.-пед. каледжа);
  30. Санько Зміцер Хведаравіч (галоўны рэдактар выдавецтва "Тэхналогія");
  31. Суднік Станіслаў Вацлававіч (дырэктар ўстановы “Выдавецкі дом ТБМ”);
  32. Таўгень Людвіка Станіславаўна (настаўніца гімназіі №1 г. Валожына);
  33. Трусаў Алег Анатольевіч (БДУКіМ, дацэнт, кафедра гісторыі Беларусі і музеязнаўства);
  34. Тушынскі Дзяніс Міхайлавіч (выкладчык кафедры псіхалогіі БДПУ);
  35. Цыхун Генадзь Апанасавіч (ін-т мовы і літаратуры НАН Беларусі, гал. навуковы супрац. аддзела славянскага і тэарэтычнага мовазнаўства);
  36. Чэчат Алесь Віктаравіч (выкладчык лінгвістычнага каледжа МДЛУ);
  37. Шык Кірыл Іванавіч (выкладчык БДУКіМ).