Таварыства беларускай мовы імя Ф.Скарыны

Мінск
Беларуская English
Увайсьці або зарэгістравацца
АРГАНІЗАЦЫЯ

Структура

У гэтым раздзеле размешчана інфармацыя пра структурныя аддзелы Таварыства.

Склад Сакратарыяту ТБМ

Новы склад Сакратарыяту
ГА “Таварыства беларускай мовы імя Франіцшка Скарыны”,
зацверджаны Радай ТБМ 22.01.2017 г.

№ п/п Прозвішча, імя, імя па бацьку Месца працы, пасада
1. Трусаў Алег  Дацэнт Беларускага дзяржаўнага універсітэта культуры і мастацтва
Кандыдат гістарычных навук
Старшыня ТБМ
2. Чэчат Алесь  Выкладчык лінгвістычнага каледжа УА "Мінскі дзяржаўны лінгвічстычны універсітэт"
3. Багданкевіч Святлана  Пенсіянерка
4. Мухіна Леанарда Настаўніца польскай мовы гімназіі №23 г. Менска
5 Кручкоў Сяргей  Журналіст, прадпрымальнік
6. Стэпановіч Язэп Міхайлавіч Прафесар кафедры агульнай біялогіі БДПУ імя М. Танка
Доктар біялагічных навук
Старшыня тэрміналагічнай камісіі ТБМ
7. Анісім Алена  Дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь
Першы намеснік Старшыні ТБМ
8. Бажок Юлія 

Мал. навуковы супрацоўнік сектара этналінгвістыкі і фальклору Інст-та мовы і літ-ры НАН Беларусі
СакратарТБМ

9. Акулін Эдуард  Галоўны рэдактар часопіса “Верасень”
10. Тушынскі Дзяніс  Выкладчык кафедры псіхалогіі БДПУ імя М. Танка
Сакратар ТБМ
11. Азёма Уладзімір  Кантралёр службы бяспекі Міжнародны ўніверсітэт МІТСО
12 Лагвінец Алесь Палітолаг, выкладчык, перакладчык
13. Давідовіч Алесь Галоўны спецыяліст Нацбанка Беларусі

                        

 

Рада ТБМ

Спіс асоб, абраных у склад Рэспубліканскай Рады ТБМ на ХІI справаздачна-выбарчым з’ездзе  Грамадскага аб’яднання “Таварыства беларускай мовы імя Францішка Скарыны”

  1. Акулін Эдуард Аляксандравіч; Галоўны рэдактар часопіса “Верасень”
  2. Анісім Алена Мікалаеўна;  навуковы супрацоўнік Інстытута мовы і літаратуры НАН Беларусі
  3. Арлоў Уладзімір Аляксеевіч; Пісьменнік
  4. Бабіч Юрый Міхайлавіч; Віцебскі дзяржаўны універсітэт імя Машэрава, дацэнт
  5. Багданкевіч Святлана Мікалаеўна; пенсіянерка
  6. Бандарэнка Зінаіда Аляксандраўна; пенсіянерка
  7. Баравік Марыя Якаўлеўна; пенсіянерка
  8. Бароўскі Анатоль Мікалаевіч; пісьменнік, пенсіянер
  9. Бародзіч Сямён Дзмітрыевіч; пенсіянер
  10. Буднік Іван Фёдаравіч; пенсіянер
  11. Булавацкі Міхась Пятровіч; пенсіянер
  12. Вінаградаў Дзмітрый МІкалаевіч; УП "Маладзечанская пажарна-выратавальная справа", майстар 
  13. Вярцінскі Анатоль Ілліч; пісьменнік, пенсіянер
  14. Вячорка Вінцук Рыгоравіч; часопіс “Спадчына”
  15. Гарэцкі Радзім Гаўрылавіч; акадэмік НАНБ і РАН (Расійскай Акадэміі Навук), старэйшы навуковы супрацоўнік Інстытута геахіміі і геафізікі НАН Беларусі
  16. Давідовіч Алесь Анатольевіч; Галоўны спецыяліст цэнтральнага сховішча Нацбанку РБ
  17. Дзіцэвіч Людміла Мікалаеўна; Беларускі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт
  18. Дзьячкоў Алег Уладзіміравіч; ТДА “Крокус”, экскурсавод
  19. Завальнюк Уладзіслаў Мацвеевіч; святар, вул. Савецкая, 15
  20. Запрудскі Сяргей Мікалаевіч; дацэнт кафедры гісторыі беларускай мовы БДУ
  21. Зуёнак Васіль Васільевіч; пенсіянер
  22. Каласоўскі Юрась; Магілёўская гар. гімназія №1, настаўнік
  23. Камбалава Анжаліка Набілеўна; беспрацоўная
  24. Колас Уладзімір Георгіевіч; Часовы навукова-творчы калектыў экперыментальнай педагагічнай лабараторыі "Еўрапейская школа ХХІ стагоддя Рэспубліканскага грамадскага аб'яднання "Таварыства беларускай школы", дырэктар
  25. Крой Аляксандр Ільіч; “Радыёхваля”
  26. Крук Валянціна Іосіфаўна; Полацкі цэнтр рамёстваў і нацыянальнай культуры
  27. Кручкоў Сяргей Мікалаевіч; Індывідуальны прадпрымальнік
  28. Курыльчык Мікалай Пятровіч; індывідуальны прадпрымальнік
  29. Мальдзіс Адам Восіпавіч;  пісьменнік, рэдакцыя “СБ сегодня”
  30. Марачкін Аляксей Антонавіч; пенсіянер, мастак
  31. Мех Аляксандр Васільевіч; прадпрымальнік
  32. Мухіна Леанарда Станіславаўна; настаўніца польскай мовы гімназіі №23 г. Менска
  33. Навумчык Іосіф Адамавіч; пенсіянер
  34. Нагорны Юрый Аляксандравіч; пенсіянер
  35. Пяткевіч Аляксей Міхайлавіч; Прафесар кафедры беларускай культуры Гарадзенскага дзяржаўнага універсітэта імя Купалы
  36. Раманцэвіч Валянціна Карлаўна; Пенсіянерка
  37. Родзік Анатоль Леанідавіч; пенсіянер
  38. Рымша Алесь Георгіевіч; Аддзел па фізічнай культуры, спорту і турызме
  39. Сабалеўскі Алесь
  40. Савіцкі Мікалай Іванавіч; Пенсіянер
  41. Сакалова Алена Георгіеўна; выкладчыца англ. мовы Віцебскага індустр.-пед. каледжа
  42. Санько Зміцер Хведаравіч; галоўны рэдактар выдавецтва "Тэхналогія"
  43. Сляпцоў Леанід 
  44. Стэпановіч Язэп Міхайлавіч; прафесар кафедры агульнай біялогіі Беларускага дзяржаўнага педагагічнага універсітэта імя М. Танка
  45. Суднік Станіслаў Вацлававіч; Дырэктар ўстановы “Выдавецкі дом ТБМ”
  46. Тарасава Святлана Міхайлаўна; старшы выкладчык Гарадзенскага дзяржаўнага універсітэта імя Купалы
  47. Таўгень Людвіка Станіславаўна; настаўніца гімназіі №1 г. Валожына
  48. Трусаў Алег Анатольевіч; БДУКіМ, дацэнт, кафедра гісторыі Беларусі і музеязнаўства
  49. Трубач Таццяна Георгіеўна; пенсіянерка
  50. Тушынскі Дзяніс Міхайлавіч; Выкладчык кафедры псіхалогіі БДПУ
  51. Цыхун Генадзь Апанасавіч; Ін-т мовы і літаратуры НАН Беларусі, гал. навуковы супрац. аддзела славянскага і тэарэтычнага мовазнаўства
  52. Чарняк Сяргей; прадпрымальнік
  53. Чэчат Алесь Віктаравіч; выкладчык лінгвістычнага каледжа УА "Менскі дзяржаўны лінгвічстычны універсітэт"
  54. Шыдлоўская Ніна Анатольеўна; МГА “Згуртаванне беларусаў свету “Бацькаўшчына”, старшыня Рады